Bozkır Arslanı Celaleddin Atv'de Başlıyor! Bozkır Arslanı Celaleddin Oyuncuları ve Konusu!

Celaleddin Harzemşah'ın hayatını konu alan Türk-Özbek ortak yapımı Mendirman Celaleddin (Ben Celaleddin'im) dizisi Özbekistan'da yayın hayatına başlamasının ardından gözler Türkiye'ye çevrilerek ne zaman yayınlanacağı merak konusu olup izleyici tarafından

Dizi Haberleri 02.05.2021 - 22:33 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Türk- Özbek ortak yapımı olan ve Celaleddin Harzemşah’ın efsanevi hikayesini anlatıldığı uzun zamandır beklenen Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi çok yakında ATV ekranlarında başlıyor!

Yapımı ve tasarımı başarılı yapımcı Mehmet Bozdağ'a ait olan  iddialı projenin genel yönetmeni Metin Günay, yönetmeni  Nurgissa Almurat, sanat yönetmeni Reza Himmeti ve görüntü yönetmenliğini ise Efe Kubilay üstlenmektedir.

Harzemşahlar Devleti’nin son lideri Celalettin Harzemşah’ın hayatını konu edinen Mendirman Celaleddin dizisi Özbekistan'da yayın hayatına başlamıştır. İlk sezonu ile büyük ilgi gören dizinin 2. sezon çekimleri  Mayıs ayında başlayacaktır.  

Özbekistan'da büyük ilgi uyandıran uluslararası projenin en kısa zamanda Türkiye ve birçok ülkede yayınlanması planlanıyor. Kuruluş Osman ve Diriliş Ertuğrul gibi iddialı dizilerin yapımını üstlenen Mehmet Bozdağ'ın bu proje ile adını dünya duyurarak büyük bir başarıya imza atması bekleniyor.

Oyuncu kadrosunda kimler var?

 Emre Kıvılcım, Cemal Hünal, Levent Özdilek,  Ali Sinan Demir, Kaan Yalçın, Ege Atabek Uymaz, Gülenay Kalkan Ünlüoğlu, Oğuzhan Yarımay, Sezgin Erdemir, Ferhat Yılmaz gibi Türk oyuncular yer alıyor. Yabancı oyuncu kadrosunda ise  Alisher Uzoqov,  Javohir Zokirov,  Yulduz Rajabova,  Shahzoda Matchanova, Rano Shodiyeva, Rayxoun Ulesanova,  Tohir Saidov, Saide Rametova gibi isimler bulunuyor.

Bozkır Arslanı Celaleddin Ne Zaman Başlayacak?

Bozkır Arslanı dizisinin henüz yayın tarihi belli değildir. Fakat Haziran ayında ATV ekranlarında başlaması planlanmaktadır.

 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@