Bu Sefer Kadın Değil Erkeğin Hikayesi! Aşkın Tarifi Dizisi Alkış Aldı

Kanal D'nin yeni yaz dizisi Aşkın Tarifi ilk bölümü ile reytinglerde yüzü gülmedi ancak eleştirmenlerden geçer not aldı.

Dizi Haberleri 14.06.2021 - 12:29 14.06.2021 - 12:31 Ece Sahan

Bütün bir yıl boyunca dram, mafya dizilerine eleştiri getiren ancal reytinglerde zirveye taşıyan Türk halkı, yazın gelmesi ile iç açıcı yaz dizilerinin yüzlerine bakmadı. 

Kadir Doğulu, Serra Arıtürk, Cem Davran, Alper Saldıran gibi isimlerin yer aldığı Aşkın Tarifi dizisi ilk bölümü ile geçen hafta ekranlara geldi. Dizide bu sefer bir kadın değil odak nokta terk edilen ve intikam almaya çalışan bir erkekti.

Yazın gelmesi ile romantik yaz dizileri birer birer ilk bölümleri ile seyirci ile buluşmaya başladı. Bunlardan biri de Kanal D'nin yeni yaz dizisi Aşkın Tarifi oldu. Dizi başarılı ve usta oyuncuları bir araya getirerek ve farklı konusu ile alkış aldı. 

Ancak Aşkın Tarifi dizisi ilk bölüm reytinglerde kötü bir sonuç elde etti. Dizi ilk bölümü ile hem Total'de hem AB'de ilk 10'a zar zor girebildi. 

 Aşkın Tarifi dizisi bu şekilde reyting oranları ile giderse pek iç açıcı görünmüyor. Şu ana kadar yayınlanan yeni yaz dizilerinin hiç biri iyi bir oran elde edemedi. Show Tv'nin büyük bir umutla çektiği ve reklamını yaptığı Cam Tavanlar dizisi de oldukça kötü bir reyting elde etti.

Aşkın Tarifi dizisinde karizmatik sert mizaçlı bir ortam olmaması yaz dizilerinde bile dram, bol acıtasyon, mafyalık seven Türk izleyicisinin ilgisini çekmedi. Kadir Doğulu'nun oldukça sempatik bir karaktere hayat vermesi ve erkek gözünden bir acının yansıtılması ise bir ilk olarak yerini almış oldu.

AŞKIN TARİFİ KONUSU

Kendi halinde teyzesinin dükkanında bir kebapçı olan Fırat heyecanla evlenmek üzere iken düğün günü terk edildiğini öğrenir. Aylar sonra nişanlısını kendine Aşk Doktoru diyen bir ilişki uzmanın televizyon programında gören Fırat şoke olur. Doktor Aşk Taylan, genç kızı bu evlilikten vazgeçirmiştir ve hiç tanımadığı Fırat'a dair ağır ithamlarda bulunur. 

Fırat ise kendisine yapılan bu durumun intikamını Doktor Aşk'tan almaya kararlıdır. Magazin programında gördüğü Doktor Aşk'ın sevgilisi Naz Soyluer'i kendini aşık etmek için Naz'ın lüks fransız restoranına kendini ünlü bir Fransız aşçısı olarak tanıtarak girer.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@