Game of Thrones TK Season 7, Episode TK Air Date: TK Emilia Clark as Daenerys Targaryen and a Dragon

Ünlü Yer Bilimci Prof. Dr. Celal Şengör Canlı Yayında Küfür Etti: "S... Et" Ünlü Yer Bilimci Prof. Dr. Celal Şengör Canlı Yayında Küfür Etti: "S... Et"
Game of Thrones dizisinden yaklaşık 170 yıl önce yaşananları konu alacak House of the Dragon dizisinin ayrıntıları netleşmeye başladı. Dizide Targaryen hanesinin varisleri arasında yaşanan ve tarihte "Ejderhaların Dansı" denilen trajik savaş dönemi ele alınacak.Bu dizide Daemon Targaryen karakterine hayat verecek olan Matt Smith, katıldığı GalaxyCon etkinliğinde önemli açıklamalarda bulundu. Doctor Who dizisinde canlandırdığı karakterle geniş kitleler tarafından tanınan Smith, ejderha sürmek için sabırsızlandığını söyledi.


"Ejderha sürmeyi dört gözle bekliyorum"


Diziyle ilgili fazla detay vermek istemediğini aktaran Smith, birkaç ejderhayı sürebilmeyi dört gözle beklediğini kaydetti. House of the Dragon'un senaryosu, tıpkı Game of Thrones gibi George R.R. Martin'in kitaplarından uyarlanacak.Martin'in serinin yan kitabı olarak tasarladığı "Ateş ve Kan" isimli kitap, dizinin temel kaynağı olacak. Kitapta, Targaryen hanedanının Westeros'a gelişi ve 300 yıl boyunca süren saltanatlarında yaşanan önemli olaylar, bir tarihçinin gözünden anlatılıyor.

Westeros'un en kanlı günlerine dönülecek!


Game of Thrones'taki olaylardan yaklaşık 170 yıl öncesini anlatacak dizide, Yedi Krallık'taki büyük Targaryen iç savaşı konu edilecek. Kral 1. Viserys'in ölümünün ardından çocukları Rhaenyra Targaryen ve II. Aegon'un mücadelesini konu alacak dizide, Westeros'un en kanlı günlerine gidilecek. Martin'in kurmaca dünyasında yer alan ozanların, bu dönemden "Ejderhaların Dansı" olarak bahsettiği biliniyor.