Wonder Woman filmleri sayesinde dünya çapında milyonlarca hayrana sahip olan ünlü oyuncu Gal Gadot'un geçmişi dikkat çekti. İşte İsrail ordusunda 2 yıl görev yapan ve İsrail Güzellik Yarışması'nda birinci olan Gal Gadot'un gizemli geçmişi...

Canlandırdığı Wonder Woman karakteriyle sinemanın en güçlü kadınlarından biri olarak gösterilen İsrailli ünlü oyuncu Gal Gadot'un gizemli geçmişi pek çok sinema seyircisi tarafından merak ediliyor. Mühendis bir baba ve öğretmen bir annenin kızı olarak 1985'te İsrail'de dünyaya gelen Gal Gadot, 18 yaşında İsrail Güzellik Yarışması olan Mıss Israel'de birinci oldu. Daha sonra Kainat Güzellik Yarışması'nda ülkesinin temsil eden Gal Gadot'un kariyeri hiç beklemediği yönde şekillendi.

İsrail ordusunda 2 yıl görev yaptı!

19 yaşında İsrail Silahlı Kuvvetleri'nin bünyesine dahil olan Gal Gadot, orduda 2 yıl boyunca dövüş eğitmeni olarak görev yaptı. Orduda vatani görevine devam ederken bir yandan da modellik yapan Gadot, daha sonra üniversitede hukuk eğitimi alaya başladı.

Büyürken koreograf olmayı hayal eden Gadot ilginç bir şekilde kendisini ordu, hukuk ve modellik arasında mekik dokurken buldu. Ancak Gal Gadot'un kariyeri, 2008'de gösterime giren James Bond filmi Quantum of Solace sayesinde tamamen farklı bir yöne kaydı.

"Bond kızı olamadı ama..."

Daniel Craig'in başrolünde yer aldığı Quantum of Solace filmindeki Bond kızlarından biri olmak üzere seçmelere çağrılan Gal Gadot, başarılı olamadı. Seçmelerde güzelliğiyle ve doğal oyunculuğuyla dikkat çeken Gal Gadot, 2009'da gösterime giren Hızlı ve Öfkeli 4 filminin kadrosuna dahil edildi. Hızlı ve Öfkeli 4'te Gisele Yashar karakterine hayat veren Gal Gadot'un oyunculuk kariyeri böylece başlamış oldu. 

Bu Defa İnkardan Çok Daha Fazlası Gerekecek! Hadise Reza Zarrap Aşkı Yeniden Gündem! "Evlilik Planlı" Dendi! Bu Defa İnkardan Çok Daha Fazlası Gerekecek! Hadise Reza Zarrap Aşkı Yeniden Gündem! "Evlilik Planlı" Dendi!

Gal Gadot'un sinema kariyeri!

Oyunvuluk kariyerine 2009'da başlayan Gal Gadot, daha sonra Hızlı ve Öfkeli 5 ile Hızlı ve Öfkeli 6 filmlerinde de rol aldı. Gal Gadot'un geniş kitleler tarafından tanınmasını sağlayan asıl rol ise Wonder Woman oldu. 2017'de vizyona giren Wonder Woman, Batman ve Superman: Adaletin Şafağı ve Justice League filmlerinde Wonder Woman karakterine hayat veren Gal Gadot, son olarak 2020'de yayınlanan Wonder Woman 1984 filmiyle izleyici karşısına çıktı.