Başrolünde Binnur Kaya'nın yer aldığı reyting rekortmeni Kırmızı Oda dizisinin kadrosuna Ayça Bingöl dahil oldu!

Gülseren Budayıcıoğlu'nun Madalyonun İçi kitabından uyarlama olan, TV 8 ekranlarında her cuma  yayınlanan, yönetmen koltuğunda Benal Tairi'nin oturduğu, senaryosu Banu Kiremitçi Bozkurt ile Verda Pars tarafından kaleme alınan ve yapımını Onur Güvenatam'ın üstlendiği Kırmızı Oda dizisinin yeni sezonuna bomba oyuncu!

Tv 8 ekranlarında geçtiğimiz sezona damga vuran Kırmızı Oda dizisine Ayça Bingöl dahil oldu. Yayınlandığı her hafta izleyiciyi ekran başına kilitleyen dizi ikinci sezonuna da bomba gibi hazırlanıyor.

ayca-bıngol-kımdır

Ayça Bingöl kimdir?

16 Ocak 1975 İstanbul doğumlu olan Ayça Bingöl, 1.63 metre boyunda, 50 kilo ve Oğlak burcudur.

1998 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu.1996 yılında Dormen Tiyatrosu'nda profesyonel oyunculuğa başladı.

2001 yılında oyuncu Ali Gökmen Altuğ ile evlenen Ayça Bingöl’ün Leyla ve Aylin isminde iki kızı bulunmaktadır.

Kanal D O Dizinin Yayın Hayatına Son Verdi! Dizinin Yeni Bölümüne Gün Sayılıyordu Ancak... Kanal D O Dizinin Yayın Hayatına Son Verdi! Dizinin Yeni Bölümüne Gün Sayılıyordu Ancak...

Kamera karşısına ilk kez 1993'te Süper Baba isimli dizi ile geçen Ayça Bingöl, 2010 yılında yayınlanan “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” adlı dizide canlandırdığı Cemile karakteri ile adını duyurdu.

Oyunculuk dışında film ve dizilerde seslendirme yapan Bingöl, “Benim Adım Gültepe”, “Babam ve Ailesi”, “Utanmazlar”, “Sonsuz”, “Ay Büyürken Uyuyamam”, “Benim Dünyam” gibi birçok yapımda rol aldı.