Kemal Sunal’ın Yeşilçam’daki efsanevi filmlerden biri olan Kapıcılar Kralı’nda kızıl saçlarıyla hafızalara kazınan Sevda Ferdağ’ın son halini görenler gözlerine inanamadı.

Yeşilçam filmleri hepimiz için özeldir. Hepsini neredeyse defalarca izlemiş, tüm senaryoyu baştan aşağı bilmemize rağmen, her karşılaştığımızda yine kilitlenir kalır, o filmi izleriz. Türk sinemasının bu çok özel döneminin pek çok filmi hala hafızalarda, karakterleri hala dilden dile konuşulanlar arasında. Sinemanın bu eşsiz dönemi hafızalardan silinmeyecek gibi. Bu filmlerin pek çoğunda da Kemal Sunal’ın parmağı var. Türk sinemasının özel bir dönemi olan Yeşilçam’ın belki de en çok parlayan ismi Kemal Sunal. Onun ardından Türkiye’ye yüzleri böylesine masum bir şekilde güldüren kimse geldi. Tiyatroyla başlayan kariyerine, bir süre sonra sinemadaki yan rollerle ilerleyen Kemal Sunal’ın o doğal yeteneğinin keşfedilmesi çok zor olmadı. Ve sonra da hepimizin bildiği gibi bir tarih yazdı.

Ne oldum değil ne olacağım demeli! Yeşilçam’ın kızıl saçlı afetini bir de şimdi görün! Kapıcılar Kralı’nın Sevda Ferdağ... 3 Temmuz 2000’de hayata gözlerine yummasına kadar pek çok filme imzasını attı Kemal Sunal. Hababam Sınıfı, Üç Kağıtçı, Kibar Feyzo, Sakar Şakir, Süt Kardeşler, Çöpçüler Kralı, Tosun Paşa bunlardan bazıları. Kemal Sunal’ın bu filmlerinden biri de Kapıcılar Kralı. Bir apartmanda yaşananlar ve hırsızlık hikayesinin anlatıldığı film, hem Kemal Sunal’ın hem de Yeşilçam’ın en sevilen filmlerinden biri.

YILLAR SONRAKİ HALİ ŞOKE ETTİ

1976 yapımı filmde Kemal Sunal, Sevil Üstekin, Bilge Zobu, Güner Sümer, Fatoş Tez gibi usta isimler yer alıyor. O isimlerden biri de Sevda Ferdağ. 15 Ağustos 1942 doğum Sevda Ferdağ, sayısız Yeşilçam filmde rol aldı. Edremitli olan Sevda Ferdağ’ın filmleri arasında Gubert Kuşları, Derbeder, Ağır Roman, Cibali Karakolu gibi filmer bulunuyor. Aynı zamanda bir diğer oyuncu olan rahmetli Ferda Ferdağ’ın  da kardeşi.

Gözden kaçırmayın

Burcu Biricik Sütyen Konusunda Ahmet Çakar'a Fena Kapak Yaptı! Melis Sezen Ne Söyledi? Burcu Biricik Sütyen Konusunda Ahmet Çakar'a Fena Kapak Yaptı! Melis Sezen Ne Söyledi?

Kapıcılar Kralı’ndaki rolü ise onun hafızalara en çok kazınan rolü. Mahir’in suç ortağı olan, apartman görevlisi Seyit’i canlandıran Kemal Sunal’ı baştan çıkarıp, zengin komşusunun anahtarlarını alıp büyük bir hırsızlık yapmak isteyen bir kadını canlandıran Sevda Ferdağ’ın son hali sosyal medyada gündem oldu. İşte Kapıcılar Kralı’nın kızıl saçlı güzeli Sevda Ferdağ’ın son hali.