Show TV ekranlarında Ojo Pictures imzalı olarak yayınlanan başrollerini Bensu Soral ve Kubilay Akan'ın paylaştığı cam tavanlar güçlü hikayesine rağmen bir türlü reytinglerde tutulmayı başaramadı. Dün akşam yeni bölümü ile ekranlara gelen dizi yine gibi gördü. Bensu Soral ve Kubilay Aka hayranları diziyi ayakta tutmaya çalışıyor ancak her hafta daha da kötüye giden reyting sonuçları nedeniyle dizinin finali yakın gibi görünüyor.

show-tvnin-iddiali-dizisi-cam-tavanlar-yolun-sonuna-geldi-ne-yapsalar-olmadi-final-gorundu-1

Show TV'de yaz aylarında büyük beklenti ile ekranlara gelmeye başlayan cam tavanlar dizisi bir türlü istenen başarıyı gösteremiyor. Zengin bir ailenin varisi olan Cem ve Tek başına kariyer yapmaya çalışan Leyla'nın büyük aşkını konu alan cam tavanlar ilk bölümü ile dikkat çekici bulunmuştu ancak sonrasında izleyiciler sizden uzaklaşmaya başladı. Hem reytinglerde kötü giden hem de sosyal medyada beklediği yankıyı uyandıramayan dizi yavaş yavaş finale doğru gidiyor. Can Tavanlar dizisinde sorun ne sorusunun yanıtı da izleyiciler tarafından yoğun şekilde araştırılıyor. Çünkü dizinin başrollerinde ayrı ayrı çok sevilen iki oyuncu yer alıyor fakat bir türlü reytingler yükselmiyor.

show-tvnin-iddiali-dizisi-cam-tavanlar-yolun-sonuna-geldi-ne-yapsalar-olmadi-final-gorundu-2

Sen Çal Kapımı sosyal medyada fark atıyor

Show TV'de Çarşamba Akşamları izleyici karşısına çıkan cam tavanlar dizisinin başarısız sonuçlar alınmasını nedenlerinden biri özellikle aynı gün karşısında Hande Erçel ve Kerem Bürsin'in dizisi sen çal kapımı olmasından kaynaklanıyor. İki ünlü ismin Sevgili olmasının ardından daha da ilgi çekmeye başlayan dizi hem reytingleri hem de sosyal medyayı alt üst ediyor. Ayrıca Sen Çal Kapımı dizisi yurt dışında da yoğun ilgi görürken Cam Tavanlar yeni başladığı için henüz yurtdışına açılmış diyeyim.

show-tvnin-iddiali-dizisi-cam-tavanlar-yolun-sonuna-geldi-ne-yapsalar-olmadi-final-gorundu-3

Başroller uyumsuz

Cam tavanlar dizisinin başrolleri Kubilay Aka ve Bensu Soral ayrı ayrı çok sevilen ve başarılı oyuncular. Ancak Milliyet köşe yazarı Sina Koloğlu dizi ile ilgili yaptığı eleştiride kadın oyuncu olarak Bensu Soral'ın seçilmesinin yanlış olduğunu düşünüyor. Dış görünüş olarak hem çok zarif hem de çok naif olan Bensu Soral kariyerli tırnaklarıyla kazılmış Leyla karakterini pek oturmuyor. Kısacası izleyiciler Leyla karakterini romantik komedilerden alıştığımız kadın oyuncu çerçevesi içerisinde görmüyor.

show-tvnin-iddiali-dizisi-cam-tavanlar-yolun-sonuna-geldi-ne-yapsalar-olmadi-final-gorundu-4

Dizide kötü karakter eksik

Twitter hesabından TV dizileri hakkında eleştiri ve yorumlar paylaşan Deniz Tural ise cam tavanlar dizisindeki sorunun kötü karakter olmamasından kaynaklandığını düşünüyor. Türk televizyonlarında genellikle alıştığımız dizilerde hep bir kötü karakter bulunuyor ama cam tavanlar dizisinde bu Karakter yok.

Show TV tarafından Cam Tavanlar final kararı henüz alınmadı. Ancak dizinin bu şekilde devam etmesi ve reytinglerde istenilen başarıyı göstermemesi durumunda finali yakın gibi duruyor.