Tuba Ünsal namaza mı başladı? Sorusu sosyal medyada gündem oldu. Tuba Ünsal'ın neden namaza başladığını açıklaması dikkat çekti. Peki Tuba Ünsal kimdir?

Tuba Ünsal namaza mı başladı? Tuba Ünsal kimdir, neden namaza başladı? Soruları sosyal medyada gündem oldu. Arama motorlarında en fazla aratılanalr arasına girdi. Manken ve oyuncu Tuba Ünsal verilen bir röportajda açıklamalarda bulundu. Verdiği röportajda "Namaz kılmaya başladım, daha eskiden bunu söylemeye çekinirdim" sözleri ilgi çekti.

Tuba Ünsal namaza mı başladı? 

Dua ederim. Küçükken çok dindar bir ailenin parçasıydım, babaannem kara çarşaflı bir Müslüman idi. Babaanem Sare'yle müthiş bir ilişkim vardı. Kızıma onun ismini koyarken dua ettim, ruhu ona üflensin, onun gibi merhametli biri olsun diye. Onun yardımıyla namaz kılmayı, dua okumayı ve ibadet etmeyi öğrenmiştim. Sonra dinin çağdaş toplumdaki tabuları ve üstündeki baskıyla bir anda kendimi meditasyon yaparken, anlamadığım dilde Sanskritçe mantralar dinlerken buldum. Sonra gerçekten 'kolektif dua' diye bir şey olduğunu keşfettim, yani bu topraklarda her bireyin ortak ettiği duanın titreşiminin mucizelerini gördüm.

Şimdi yine dua etmeye başladım. Sabah namazına da başladım. Secde etmenin kan akışıyla eş güdümlü hipofiz bezi üstünde müthiş olumlu bir etkileri var. Yogadaki balasana pozu ve secde etmek aynı tesiri yaratıyor. İkisinin de sözcük karşılığı "Boyun eğmek, teslim olmak." Dini vecibeleri yerine getirmek amacıyla bütüncül bir yaşam değişimine giremiyorsam da kendime iyi geleni seçmekte özgürüm.

Tuba Ünsal neden namaza başladı? 

Eskiden namaz kıldığımı söylemeye çekinirdim zira bizim toplumumuzda din büyük bir tabu ve çağdaşlaştırmaz gibi algılanıyor. Hemen yaşamınızın geri kalanıyla eleştiriliyorsunuz. Namaz kılan kafasını kapamak zorunda, içkili ortamda da olamaz gibi. Bunlar keskin tabular. İşin özü yaşamla kafaya çıkmak amacıyla maneviyatımı güçlendiriyorum." dedi.

Teşkilat'a Yeni Gelen Oyuncu Tüm Dengeyi Bozdu! Murat Yıldırım Dayanamayıp Diziden Ayrılabilir! Teşkilat'a Yeni Gelen Oyuncu Tüm Dengeyi Bozdu! Murat Yıldırım Dayanamayıp Diziden Ayrılabilir!

Tuba Ünsal kimdir?

Tuba Ünsal, 7 Aralık 1981 günü Denizli'de dünyaya gelmiştir. Malatya'da yaşam sürdüren Ebru isminde evli bir ablası var. İlkokulu Vize, Kırklareli'de okudu, ortaokulu Şanlıurfa'da okudu. Liseye ise İzmir'de başlayıp bitirdi. Lisedeyken voleybol takımında ve tiyatro kulübündeydi. Üniversiteye Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İşletme Bölümü'nde başladı. Birinci katagorisinde okurken, öğrenimine ara verdi. Daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesinde eğitimini tamamladı.