Türk halk müziğinde kalıcı etkiler bırakan başarılı sanatçı, 62 yaşında hayatını kaybetti. Ölüm nedeni ise kalp krizi olarak açıklandı. Burhan Çaçan'ın ölümü sonrasında sevenleri gözyaşlarına boğuldu. Burhan Çaçan kimdir?

Ünlü halk müziği sanatçıBurhan Çaçan, talihsiz bir şekilde yaşamını yitirdi. Kalp krizi geçirdiği belirtilen sanatçı, başarılı eserleri ile adından söz ettirmişti. Bir döneme damgasını vurduğu biliniyor. 62 yaşında yaşamını yitirmesiyle birlikte sanat gündemi bir anda Burhan Çaçan'ın ölümüne odaklandı. 

Burhan Çaçan Kimdir?

Burhan Çaçan, 1960 yılı doğumlu halk müziği sanatçısıdır. Daha önce çıkardığı "Çakmak Çakmağa Geldik", "Ayaz Geceler" ve "Neden Geldim İstanbul'a" albümleri ile adından söz ettirmişti. Popülerliğini ve sevenlerinin saygısını kazandığı albümler diyebiliriz. Günümüzde bile hali hazırda dinlenmekte olan bir sanatçıdan söz ediyoruz. Halk müziği sevenlerin vazgeçilmezi haline gelmişti.

RTÜK'ün Yasaklayacağı Dizilerin Listesi Paylaşıldı! Reyting Rekorları Kıran Dizilere Veda! RTÜK'ün Yasaklayacağı Dizilerin Listesi Paylaşıldı! Reyting Rekorları Kıran Dizilere Veda!

Cenaze Namazı Yarın Kılınacak!

Cenaze namazının ne zaman kılınacağı ve defin işlemi hakkında bilgi veren Ferman Toprak, başsağlığı mesajından sonra detayları anlattı. Burhan Çaçan hakkında çok fazla soru sorulmaktadır. Kendisinin kim olduğundan söz ettik. Ayrıca çıkardığı albümler o dönem milyonlarca dinlenmeye ulaştı. Haliyle tanınmasının en önemli sebeplerinden biri haline geldi. Burhan Çaçan'ın yaşamını yitirmesiyle birlikte otopsi yapılacak mı merak ediliyor. Kalp krizi geçirmesine neden olan şey araştırıldı. Bu noktada doktordan veya ailesinden bir açıklama gelmedikçe bilgi sahibi olmamız mümkün değil.