Almanya üzerinden ülkeye giren Ukraynalı mülteci Sofiia Karkadym bu defa yaptığı açıklama ile gündemden düşmüyor.

24 Şubat'ta Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesiyle birlikte evinden ve ülkesinden olan milyonlarca Ukraynalı birçok ülkeye kaçmak zorunda kalmıştı ki bölgede yaşanan insanlık dramına Sofiia Karkadym haberi damga vurmuştu.

İngiliz hükümetinin mültecilere yönelik programıyla Almanya üzerinden ülkeye giren Ukraynalı mülteci Sofiia Karkadym sığınmacı olarak girdiği evden "yuva yıkan" kadın olarak çıkmıştı.

İngiltere'ye sığınan Ukraynalı Sofiia Karkadym isimli 22 yaşındaki mülteciye İngiliz Lorna Garnett ve sevgilisi Tony evlerini açmış ancak Lorna ve Tony'nin 10 yılı aşkın süren birlikteliği genç kadının evlerine gelmesi ile bitmişti.

3 çocuk annesi olan Garnett, İngiliz medyasına açıklamalarda bulunarak Tony'nin kendisinden Lorna için ayrıldığını açıklayarak Lviv'den İngiltere'ye sığınmak zorunda kalan Sofiia'nın, ülkeye girdikten sonra Tony'i “gözüne kestirdiğini”, “Ona evimizin kapılarını açtık ve o bana böyle karşılık verdi” diyerek anlatmıştı.

Bu açıklamalar ve haberlerle birlikte bütün dünyanın “Yuva yıkan Ukraynalı mülteci” olarak tanıdığı Sofiia sonunda konuşma kararı aldı.

Love triangle of UK couple & 'home wrecker' Ukraine refugee

Hadise'ye Şok Suçlama! Ağır İthamlar Hadise'ye Şok Suçlama! Ağır İthamlar

Sofiia, “Ben kimseyi çalmadım. Bizim ilişkimiz gerçek ve harika. 29 yaşındaki bir adamın bilinçli bir kararı bu. Kimseyi çalmadım” yorumunu yaparken ayrıca İngiliz medyasına da ateş püskürdü.

Sofiia, “İngiliz medyası çok dramatik yaklaştı duruma. Ben kimseyi çalmadım. Gelen yorumlar ve tepkiler üzerine sosyal medya üzerinden bu paylaşımı yapmak istedim” derken Instagram hesabından Tony ile fotoğraflarını sundu.

Son olarak “29 yaşındaki bir adamın aşık olmaya, mutlu olmaya hakkı yok mu? Sizce gerçekten mutlu bir aileyi 10 günde yıkabilir miyim” diye soran Sofia, “Anthony ve ben çok iyiyim” diyerek yine tartışmaların odağı haline geldi.