Star Tv'nin yaz dizisi ekranlara veda ediyor. Bir yaz dizisi daha reytinglere yenildi! Ada Masalı ekranlara veda ediyor.

Yaz dizileri bir bir ekrana veda zamanı geldi. Bolca dramanın yaşandığı türk televizyonlarında yazları ekranlarda nefes aldığımız yaz dizilerinin ekrana veda zamanı geldi. Reyting kurbanı olan yaz dizilerinin bir bir final tarihi açıklanıyor.

Geçtiğimiz sezon ekranlarda bolca dram, mafya, osmanlı dizileri reyting rekorları kırmıştı. Bu dizilerden bunalanlar dört gözle yaz dönemini beklemiş yaz dizilerini beklemişti. Ancak bu yaz sezonunda yaz dizleri bekleninde altına reytingler elde etti.

İlk olarak Show Tv çok güvenerek çekti yaz dizisi Cam Tavanlar'da hüsran yaşadı. Ancak bu sefer seyircilerde bekleneni bulamadı. Cam Tavanlar beklenenin altında kaldı ve ekranlara ilk veda eden yaz dizisi oldu. 

Kanal D'nin romantik komedi yaz dizisi Aşkın Tarifi ise özgün bir proje olmasına rağmen finalden kaçamadı. Başarılı olmasına rağmen yaz dizisi kriterlerine uymadı ve Türk gençlerini kendine çekemedi. Aşkın Tarifi haftaya final yapacak olan bir diğer yaz dizisi oldu.

Geçtiğimiz sezonun yaz dizisi Sen Çal Kapımı'da ekranlara veda eden bir başka yaz dizisi oldu. Sen Çal Kapımı dizisi haftaya ekranlara veda ediyor.

Salı akşamları ise ekranlarda Baht Oyunu ile Ada Masalı dizisi reyting savaşında ibre değişkendi. Ancak ilk final haberi Ada Masalı'ndan geldi. Ada Masalı reytinglerde yükselme yaşayamadı ve kanal dizinin fişini çekti. Ada Masalı dizisinin yeni sezon başlangıcı olan Eylül ayının sonunda veda edeceği öğrenildi.

Pınar Deniz ve Uraz Kaygılaroğlu Dizi Setinde Korku Yarattı! Avcı Setinde Neler Oldu? Pınar Deniz ve Uraz Kaygılaroğlu Dizi Setinde Korku Yarattı! Avcı Setinde Neler Oldu?

Alp Navruz ve Ayça Ayşin Turan'ın başrolünde yer aldığı Ada Masalı dizisi de reytinglerini yükseltmek adına partnerlerin aşkını gerçek hayata yansıtmaya çalışmış ancak yinede reytinglerde başarı elde edememişti.