Bergen lakabı ile tanınan Belgin Sarılmışer’in hayatını anlatan Bergen filmi 4 Mart tarihinde vizyona girdi ve büyük Yankı uyandırdı. Fakat Adana Kozan'da Bergen filmi yayınlanmadı. Peki, Bergen filmi Kozan'da neden yayınlanmadı?

Bir döneme damga vuran Arabesk müzik sanatçısı Bergen'in hayatını konu alan Bergen filmi 4 Mart tarihinde vizyona girdi. Vizyona girer girmez izlenme rekorları kıran film sosyal medyada da büyük Yankı uyandırdı. Ancak Bergen'in katili Halis serbest'in Memleketi olan Adana Kozan'da Bergen filmi yayınlanmadı. Kozan Belediye başkanı Kazım Özgan, Filmin Adana Kozan'da yayınlanmasına gerekçe olarak şiddet içeren sahneler olmasını öne sürdü. Konunun Halis Serbest ile ilgisi olmadığı belirtilirken Bergen'in katili Halis Serbest konu hakkında açıklama yaptı. Peki, Bergen filmi Adana Kozan'da neden yayınlanmadı?

Bergen filmi Adana Kozan'da neden yayınlanmadı?

Bir dönem arabesk müziğinin ünlü isimlerinden olan Bergen henüz 30 yaşındayken Halis Serbest tarafından öldürülmüştü. Hafta içi her gün Kanal D ekranlarında yayınlanan ve Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı'nın sunuculuğunu üstlendiği Neler Oluyor Hayatta programında Bergen filminin Kozan'da neden yayınlanmadı ortaya çıktı. Kozan Belediye başkanı Kasım Özgan konu ile ilgili yaptığı açıklamada şiddet içeren sahnelere yer vermesi nedeniyle Kozan'da yayınlanmadığını iddia etti. Bu açıklama sosyal medya kullanıcılarına samimi gelmedi. Çünkü Bergen'in katili Halis Serbest Adana Kozanlı ve hala orada yaşamaya devam ediyor.

oyamadım" şarkımı Okan Bayülgen'e yazmadım oyamadım" şarkımı Okan Bayülgen'e yazmadım

bergen-filmi-adana-kozanda-neden-yayinlanmadi-bergenin-katili-halis-serbest-aciklama-yapti-3

Bergen'in katili Halis Serbest’ten açıklama

Diğer yandan konu ile ilgili olarak Bergen'in katili Halis Serbest de konuştu. Kozan'da Bergen filminin yayınlanmaması hakkında konuşan serbest, kalabalık bir ailesi olduğunu ve Kozan'da yaşamaya devam ettiğini belirterek filmin Kozan'da yayınlanmasının Yakışık almayacağını söyledi. Filmi istemediğini ancak bu konuda Kozan Belediye Başkanı ile bir görüşme yapmadığını söyleyen serbest, filmin yayına alınmamasının kendisi ile alakası olmadığını iddia etti.