Daha önce de sır gibi sakladığı kızı ve torunu ortaya çıkınca "Onları tanımıyorum" diyen Cüneyt Arkın yine gündeme geldi.

Usta oyuncu 'Cüneyt Arkın'ın iki oğlunun olduğu herkes tarafından bilinirken kimsenin bir kızı olduğunu bilmemesi zamanında da şaşırtmıştı. Daha önce de Arkın'ın kızı olan Filiz Canlı'nın, 11 yaşındaki kızı Defne'nin 'Dedemle tanışmak istiyorum' açıklamasıyla gündeme gelmesi ile dikkat çeken durum yine merak uyandırdı ve yine magazin sayfalarında yer aldı.

Merak edilen ve Cüneyt Arkın'ın "tanımıyorum" demesi ile dikkat çeken kızı Filiz Canlı aslında sanatçının ilk evliliğinden.

Şöyle ki, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okurken Cüneyt Arkın sınıf arkadaşı Güler Mocan'a aşık olmuştu ve ikili çok zaman geçmeden de evlenmişti.

Ancak 1966 yılında kızları Filiz dünyaya geldikten sonra Cüney Arkın'ın da sinema ile tanışması sonrası kariyer yolculuğunun başlaması sonrası bu evlilik için işler yolunda gitmedi.

Bugün Günlerden "Kemal Sunal" Özlemi İse Her Gün! Kemal Sunal'ın Kendi Açıklamaları Ve Hayatımıza Damga Vuranları! Bugün Günlerden "Kemal Sunal" Özlemi İse Her Gün! Kemal Sunal'ın Kendi Açıklamaları Ve Hayatımıza Damga Vuranları!

Arkın, memleketi Eskişehir'de askerliğini yaparken o sırada Şafak Bekçileri (1963) filmini yöneten Halit Refiğ'in dikkatini çekti ve yönetmenin teklifiyle oyunculuğa başladı. İşte bu süreçte Cüneyt Arkın için her şey de değişmeye başladı ve aynı yıl eşi Güler Mocan'dan ayrılarak kızını bir daha görmedi.

Filiz Canlı, yıllar sonra ortaya çıkıp kızı Defne'nin 'Dedemle tanışmak istiyorum' açıklamasıyle gündeme gelmeseydi kimse de bu hikayeyi bilmeyecekti.

Kızı ile hiç görüşmeyen Cüneyt Arkın'a kızı Filiz Canlı ve torunu sorulduğunda 'Onları tanımıyorum' demişti ve bu sözleri ile zamanında da çok tepki çekmişti.

1969 yılında yani boşanması sonrası sadece bir yıl sonra Betül Işıl ile evlenen Cüneyt Arkın'ın Kaan ve Murat adında iki oğlu olduğu biliniyorken kızı için neden "onları tanımıyorum" dediği ise aslında halen merak konusu. Zira ne boşanmanın altındaki gerçek neden ne de o süreçte yaşanılanlar bilinmiyor ve sanatçıdan da hiçbir açıklama gelmiyor.