Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dizi Haberleri

11 Ekim 2020 Pazar 22:29:34

Arıza Mithat kimdir? Haşmet'i neden sevmiyor? Gerçek adı ne

Show TV'nin iddialı yeni sezon dizilerinden Arıza 11 Ekim Pazar akşamı 5. bölümüyle ekranlara geldi. Gerek konusu gerek oyuncularıyla bir hayli dikkat çeken Arıza dizisinin yan karakterleri de bir hayli dikkat çekiyor. Bunlardan en merak edilen de Mithat oldu. Peki Arıza Mithat kimdir? Haşmet'i neden sevmiyor? Gerçek adı ne? İşte detaylar…

Arıza Mithat kimdir? Haşmet’i neden sevmiyor? Gerçek adı ne çok merak edildi. Başrollerini Tolga Sarıtaş, Olgun Toker ve Ayça Ayşin Turan’ın paylaştığı Arıza dizisi pazar akşamlarına damga vurmaya devam ediyor. Yapımını O3 Medya’nın istlendiği yeni dizi iki haftadır ekranlara geliyor. İlk iki bölümüyle reytinglerde büyük başarı elde eden Arıza, karakterleriyle de bir hayli dikkat çekiyor. Bu isimlerden biri de Haşmet2in arkasından kuyu kazmaya çalışan melek’in eşi Mithat oldu? Peki Arıza dizisi Mithat’ın gerçek adı ne? Hangi dizlerde oynadı

Arıza Mithat kimdir?

Arıza Mithat, Melek’in eşidir. Aynı zamanda Mithat, Halide’nin eniştesidir. Melek’in eşi olan Mithat, yoksul bir ailede yetişmiştir. Haşmet onu serserilerin elinden almış, okuması için en büyük destekçisi olmuştur.

Mithat bu nedenle Haşmet’e hep saygı duymuştur ta ki Haşmet kendisinin yerine geçecek ismin Fuat olduğunu söyleyene kadar. Bu olay sonrasında hem Melek hem de Mithat Haşmet’e öfke duymaya başlamıştır. Mithat aldığı eğitim nedeniyle bir mafya liderinden ziyade tam bir İstanbul Beyefendisidir. Eşi Melek’in düşüncelerine çok değer veren Mithat, Derya’nın babasıdır. Kızını varlık içinde büyütmüştür.

Öte yandan dizide Mithat karakterine Ali Rıza Kubilay hayat veriyor. Son olarak “Kurşun” dizisinde rol almış olan “Benim Adım Gültepe” dizisinde Yavuz karakterine hayat veren Ali Rıza Kubilay, Arıza dizisi oyuncu kadrosunda yer alıyor.

15 Mart 1977 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen oyuncu Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi mezunudur.

Arıza’nın Mithat’ı Ali Rıza Kubilay hangi yapımlarda rol aldı?

  • Arıza – 2020
  • Kurşun – 2019
  • Eski Köye Yeni Adet – 2018
  • Racon (Nejat) – 2015
  • Benim Adım Gültepe (Yavuz) – 2014
  • Vicdan – 2013 / 2014
  • Alacakaranlık – 2003  

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı