TRT 1 ekranlarında izlenme rekorları kıran dizi Masunlar Apartmanı’nda İnci karakterine hayat veren Farah Zeynep Abdullah'ın ayrılığı adeta izleyicileri şoke etmişti. Güzel oyuncu dizideki sahnelerden çok etkilendiğini ve yorulduğunu söyleyerek Ayrılık kararı aldığını bildirmişti. Dizide İnci karakteri için Serenay Sarıkaya'nın adı geçiyordu. Ancak Serenay Sarıkaya da dizide oynamak istemiyor. Masumlar Apartmanı'nın yeni İncisi kim olacak sorusunun yanıtı ise izleyiciler tarafından hala araştırılıyor.

Gülseren Budayıcıoğlu'nun kitabından uyarlanan ve TRT1 ekranlarında izlenme rekorları kıran Masumlar Apartmanı’nda sezon finali öncesinde İnci karakterine hayat veren Farah Zeynep Abdullah diziden ayrılmıştı. Kısa süre içerisinde de Farah Zeynep Abdullah'ın yerine Serenay Sarıkaya'nın düşünüldüğü iddiası diziyi seven izleyicileri heyecanlandırmıştı. Yeni sezonda Serenay Sarıkaya'nın Masumlar Apartmanı kadrosuna dahil olacağı kulislerde sık sık konuşulurken diziye bir darbe de güzel oyuncudan geldi.

masumlar-apartmani-ortada-kaldi-bir-an-once-cozum-bulunmazsa-final-yapacak-serenay-sarikaya-isle-3

Serenay Sarıkaya başka proje ile anlaştı

Masumlar Apartmanı için Serenay Sarıkaya iddiası kısa sürdü. Çünkü güzel oyuncu başrollerini Burak Deniz ile paylaşacağı yeni bir proje için netfilix ile anlaştı. Yani yeni sezonda Serenay Sarıkaya mahsunlar Apartmanı kadrosuna katılmayı düşünmüyor. Fakat şimdi izleyiciler yeni kadın başrol oyuncusunun kim olacağını merak ediyor ve birçok alternatif üzerinde duruluyor.

masumlar-apartmani-ortada-kaldi-bir-an-once-cozum-bulunmazsa-final-yapacak-serenay-sarikaya-isle-5

Teklif gitti ama kabul etmedi

Burak Deniz ve Serenay Sarıkaya netflix dizisi için el sıkışırken masumlara Apartmanı dizisinin senaristlerinden de güzel oyuncuya teklif ettiği biliniyor. Fakat Şahmeran dizisi için bu teklifi geri çeviren Serenay Sarıkaya adeta bütün yolları kapattı. Yeni sezonda İnci karakteri için hala arayış devam ediyor ve farklı isimler konuşuluyor. Bu isimlerden biri de uzun zamandan beri ekranlardan uzak kalan Fahriye Evcen olmuştu. Ancak Fahriye Evcen TRT 1'de Alparslan dizisi ile anlaşma yaptı.