ATV'nin yeni başlayan, başlar başlamaz sosyal medyada gündem olan dizisi Maraşlı'nın başrolü Burak Deniz Twitter hesabından Boğaziçi'li çocuklara polislerin "Aşağıya bakarak yürüyeceksiniz" demesine tepki olarak "aşağbakmayacağız" hastagine destek verdi.

Yalı Çapkını 47. Bölümde neler olacak? Seyran, Pelin ile yüzleşiyor! Yalı Çapkını 47. Bölümde neler olacak? Seyran, Pelin ile yüzleşiyor!
ATV'nin yeni başlayan, başlar başlamaz sosyal medyada gündem olan dizisi Maraşlı'nın başrolü Burak Deniz Twitter hesabından Boğaziçi'li çocuklara polislerin "Aşağıya bakarak yürüyeceksiniz" demesine tepki olarak "aşağbakmayacağız" hastagine destek verdi. Bu tweet üzerine dizinin izleyenleri oyuncuya tepki gösterdi ve "Bizde Maraşlı'ya bakmayacağız" yazdılar. Hal böyle olunca hükümete yakın olan ATV kanalından ve yapımcıdan Burak Deniz'e hemen telefon gittiği iddia edildi.

Burak Deniz ve Alina Boz'un başrollerinde yer aldığı ATV'nin yeni dizisi Maraşlı'ya büyük tepki! Kadrosunda Rojda Demirer, Serhat Kılıç, Saygın Soysal, Melis İşiten, Cemil Büyükdöğerli, Kerem Atabeyoğlu'nun yer aldığı Maraşlı dizisinin başrol oyuncusu Burak Deniz dizinin hayranlarından tepki gördü.

Boğaziçi eylemlerinde öğrencilere yapılan muamelenin ikiyüzlü şekilde olması tüm Türkiye'de tepki çekti. Sosyal medyada pek çok sanatçı duruma tepki göstererek destek verdi. Sosyal medyada "Aşağıyabakmayacağız" ve "Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet!" hastagi ile pek çok isim yaşananlara tepki gösterdi.

Maraşlı dizisinin başrol oyuncularından Burak Deniz'de yaşananlara tepki göstermek amacıyla "Aşağıyabakmayacağız" hastagine destek verdi. Ancak Burak Deniz'in bu tweetine beklenmedik yoğunlukta tepki geldi. Dizinin izleyiciler oyuncuya "Bizde Maraşlı'ya bakamayacağız öyleyse" diyerek yazdı.BURAK DENİZ KİMDİR?

17 Şubat 1991, İstanbul doğumludur. Burak Deniz, İzmit'te büyüyen Burak Deniz, İzmit 50. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Gazi Lisesi'ni ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sanat Tarihi mezunudur.

Lise yıllarında oyunculuk atölyesinde İstanbul'daki bir cast direktörü Gökçe Doruk Erten tarafından keşfedilmiştir. İlk olarak Kolej Günlüğü, ardından sırasıyla Sultan, Kaçak, Medcezir, Tatlı Küçük Yalancılar, Gecenin Kraliçesi, Aşkt Laftan Anlamaz gibi dizilerde yer almıştır. Son olarak ise Bizim Hikaye dizisinde Hazal Kaya ile başrolde yer almıştır.