Acun Ilıcalı'nın patron olduğu TV8'in fenomen yarışma programı Masterchef yayınlandığı günden beri reytinglerde büyük başarı elde ediyor.

Ekranların fenomen yarışması olan MasterChef programı öyle başarı elde etti ki yarışma jürileri Mehmet Şef, Somer Şef, Hazer Amani ve Danilo büyük üne kavuştu. Programın yarışmacıları da isimlerini duyurmayı başarıyor.

Survivor gibi rakipsiz olan Masterchef Türkiye yarışmasında beklenemedik şeyler oldu. Geçen sene Uğur'un diskalifiye edilmesi sonrası büyük tepki alan yarışma izleyicilerin olanları unutması yeniden reytinglerde zirveye oturdu.

Masterchef başlamadan önce ekranlarda bir yemek yarışması daha adında söz ettirmeyi başardı bu sene. Fox Tv'nin Ayhan Sicimoğlu, Arda Türkmen ve Ali Ronay'ın jüri olduğu Şef Akademi programı bekleneni vermedi. Ancak TV 360'da Rafet İnce'nin sunduğu Benim Yemeğim poragramı beklenmedik bir şekilde başarıya ulaştı.

Masterchef kadar şaşalı olmadığı halde Benim yemeğim programı adından söz ettirmeyi başardı. Gündür vakti verilen ve geceleri tekrarı olan yarışma progamı seyredilme oranlarını gün ve gün arttırdı.

Rafet İnce'nin daha önce Masterchef'e konuk şef olarak gittiğini hatırlatan izleyiciler, Rafet İnce arkadaşlarına rakip oldu yorumlarını yaptı.

Rafet İnce daha önce Masterchef Türkiye yarışmasına konuk şef olmuş ve verdiği yemeği yarışmacılar yapmaya çalışmıştı. Rafet İnce'yi anons ederken Mehmet Şef ve Somer Şef övgü dolu yorumlarda bulunmuştu. Rafet İnce o bölümde tavırları ile dikkatleri üzerine çekmişti. Şimdi ise Rafet İnce konuk gittiği yarışma programına rakip oldu.