Dizinin çekimlerinin bir kısmının Kars'ta gerçekleştirileceği   bazı  sahnelerin ise İstanbul’da olacağı belirtiliyor.  Yönetmen koltuğuna Mustafa Şevki Doğan oturuyor. Dizinin hikayesini ise Can Sinan yazıyor. 

Dizinin Kars sahnelerinin  çekime bittikten sonra, hikayenin İstanbul’da devam edeceği ve farklı hikayesi ile izleyicileri şaşırtacağı konuşuluyor. Aslıhan Güner’in Umay  karakterini canlandıracağı dizi,  hazırlıklarına son sürat devam ediyor.  Aslıhan Güner dizideki rolü için şu ifadeleri kullandı: “Umay da çok güçlü bir kadın karakter. Çok severek ve gönülden kabul ettim. Çok heyecanlıyım. Kaç yıldır bu işin içindeyim ama her seferinde heyecanım hiç bitmiyor. Bir önce başlamak için heyecanla bekliyorum. Eylülde yayında olacağız.”  ifadelerini kullandı. 

Aslıhan Güner’i, Heyecanlandıran senaryonun detayları henüz paylaşılmasa da,  dizi  yeni sezona sağlam kadro ile girmeyi planlıyor. 

İlk olarak dizi için, başarılı oyuncu Timur Acar’ın  kadroda yer alacağı  bilgisi verildi. Çoğunlukla komedi rolleri ile tanınan Acar, dizilerde dram ve kötü adam  karakteri ile de biliniyor. 

Timur Acar’dan sonra, Yasak Elma’dan ayrılan Barış Kılıç’ın  yeni dizinin kadrosuna dahil olduğu öğrenildi. 

Uzun süredir ekranlardan uzak kalan başarılı oyuncu Gonca Vuslateri’nin de 2018’deki Tehlikeli Karım macerasından 3 yıl sonra tekrardan dizi setlerine o dizi ile döneceği konuşuluyor.
Yeni sezonun,  iddialı yapımlarından biri olmaya hazırlanan Uzak Şehrin Masalı  şimdiden izleyicileri heyecanlandırıyor.

Güçlü bir kalem,  başarılı  bir yönetmen ve dikkat çeken oyuncu kadrosu ile Fox TV’nin yeni dizisi şimdiden izleyicileri heyecanlandırmaya başardı. Sağlam kadrosu ve başarılı dizi oyuncuları ile dizinin bu sezon başarıdan başarıya koşacağı tahmin ediliyor.Dizinin oyuncu kadrosu için yapımcının görüşmeleri de devam ediyor.